Psihoemocionālā labsajūta. Prieks.
Ievads
Prieks ir emocija, ko mēs vēlamies piedzīvot itin bieži. Prieks var izpausties gan aktīvā, gan arī pasīvā formā. Pasīvais prieks ietver mieru un apmierinātības izjūtu ar šī brīža momentu un lietu kārtību, kāda tā ir šobrīd. Aktīva prieka forma ietver vēlmi dalīties savās izjūtās ar citiem. Aktīvais prieks ir saistīts gan ar mūsu iekšējo pasauli, gan arī pasauli mums apkārt un visnotaļ ietekmē abas. Aktīvais prieks kā emocija ir intensīvāks nekā pasīvais. Abas prieka formas ir saistītas ar enerģijas pieaugumu, pārliecības un pašcieņas izjūtu.
Prieka izjūta:
- Uzlabo veselības stāvokli
- Veicina imūnas sistēmas darbību
- Palīdz pārdzīvot paaugstināta stresa momentus un sāpes
- Veicina ilgmūžību
Kad mēs jūtamies nomākti, vienkāršas aktivitātes var palīdzēt mums uzlabot garastāvokli, radīt patīkamas emocijas un justies labi - Gan pastaiga dabā un fiziskie vingrinājumi, gan arī dažādi vingrinājumu, kas veicina pozitīvu emociju rašanos, var mums palīdzēt to darīt, t.sk. smaids un smaidīšana, smiekli un smiešanās. Vingrinājumi, ko piedāvājam Jums šajā programmā apvieno trīs komponentus, kas palīdz aktivizēt psihofizioloģiskus procesus organismā - smiešanos, jogu un fizisko kustību ar diafragmālo elpošanu. Elpošanas iedarbināšana notiek ar smiekliem līdzīgu skaņu palīdzību. Ja kādā aktivitātē nejūtat dabisko vēlmi smieties, tad vienkārši turpiniet atkārtot smiekliem līdzīgas skaņas kā tiek ieteikts vingrinājuma aprakstā vai video pamācībā, vai ļaujieties dabiskai vēlmei smieties, ja tāda parādās. Aicinām Jūs izmēģināt aktivitātes vismaz 30 dienas un izvēlēties tās, kas Jums noder vislabāk, lai uzlabotu Jūsu labsajūtu.
Pirms uzsākt vingrinājumus, novērtējiet skalā no 1 līdz 10, cik priecīgs/a juties šobrīd, kur 10 būtu “jūtos ārkārtīgi priecīgs/a un gatavs/a dalīties savā priekā ar citiem”, 1 – būtu pilnīgi pretēji – noskaņojums ir ļoti nomākts. Dažreiz novērtēt ir vieglāk ar aizvērtām acīm. Piefiksē savas izjūtas kaut kur ☺